..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odalari,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Trkiyenin En Cok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hogeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giris
  Dini Sohbetler
  Agir abi Sözleri
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  iLahi sözLeri
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadin Giyim Moda
  Mirc Dökümanlari
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sifali Bitkiler
  Sohbet odalari
  Taki Tasarim
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El isleri
  iletisim
 

         sitemap

  Yüz Maskeleri

Güzellik - Yüz Maskeleri - SALATALIK MASKESÝ - BAL MASKESÝ - YUMURTA MASKESÝ - ÇÝLEK MASKESÝ - www.mircte.org - - - Sohbet ve chat aramalari - icin kullanicilarina hizmet veren - Turkiye,nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odalari - damar sozler - ask sozleri - guzel sozler - canli sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aska dair Sohbet arkadasliklar kurmak isteyenlere  

.. ..

Okunma

8577
islami sohbet

Bezelyeden patlýcana kadar birçok sebzenin,cildimiz için birer cansimidine dönüþebileceðini biliyor musunuz?Sebzeler vücudumuza olduðu kadar cildimiz üzerinde de olumlu etkilere sahip.Hazýrlanmasý çok kolay olan bu maskeleri uygulayarak pürüzsüz ve saðlýklý bir cilde kavuþabilirsiniz.

1.SALATALIK MASKESÝ : Ýki tutam çuha çiçeði kurutularak,dövülüp toz haline getirilir.Kabuklarý soyulmuþ yarým salatalýk,bir fincan pirinç unu,çuha çiçeði tozu ile birlikte on dakika ateþte piþirilir.Elde edilen karýþým bulamaç haline getirilir.Hazýrlanan bulamaça yarým fincan elma suyu,bir çorba kaþýðý saf zeytinyaðý ilave edilerek krem haline getirilir.

ETKÝSÝ : Yüz ve boyuna uygulanan bu maske cildin canlý ve saðlýklý gözükmesini saðlar.Yüzde yarým saat beklettikten sonra ýlýk su ile yýkanýr ve gül suyu sürülür.

2.BAL MASKESÝ : Civan perçemi çiçeði,saf suda on dakika kaynatýldýktan sonra sýkýlarak süzülür.Bir fincan su soðutulur.Elde edilen posa ezildikten sonra,yarým fincan limon suyu,bir çorba kaþýðý zeytinyaðý,bir tatlý kaþýðý bal ve çýrpýlmýþ yumurta sarýsý ile karýþtýrýlýr.Hazýrlanan karýþýma soðuk civan perçemi suyu ilave edilir.Maske kývamýna gelinceye kadar yulaf unu
eklenir.

ETKÝSÝ : Yüzdeki çöküntü ve kýrýþýklýklarýn giderilmesini önler.Bu maske bir hafta uygulanmalýdýr.Yüzde bir saat kalmasý gereklidir.

3.YUMURTA MASKESÝ : Ýki avuç buðday,iki bardak suda ezilir.Ýki yumurta sarýsý ve bir çorba kaþýðý badem yaðý konulur.Yüze sürülür ve kurumaya baþlayýnca yýkanýr ve gülsuyu sürülür.

ETKÝSÝ : Kýzýl lekelerin ve sivilcilerin giderilmesini saðlar.Sabah ve akþam olmak üzere günde iki defa uygulanýr.Bu maske þampuan olarak kullanýlabilir,saçlarýn parlamasýný saðlar.

4.BEZELYE MASKESÝ : Ýki su bardaðý taze bezelye,ezildikten sonra üzüm pekmezi ile karýþtýrýlýr.Yumurta aký ve yarým fincan ayçiçek yaðý ilave edilir.Bir miktar un konularak maske kývamýna gelinceye kadar karýþtýrýlýr.

ETKÝSÝ : Ten dokusu üzerinde parlaklýk saðlar,gece yatmadan uygulanmalýdýr.Sabah cilt temizlenir.

5.ÇÝLEK MASKESÝ : Bir avuç taze çilek ezilip,yulaf unu ile karýþtýrýlýr.Bir adet yumurta sarýsý ile iki çrba kaþýðý yoðurt çýrpýlýr,krem kývamýna getirilir.

ETKÝSÝ : Kuru ciltler için besleyici olan bu maske 20 dakika ciltte kaldýktan sonra ýlýk su ile yýkanýr.Çilek maskesi özellikle gözaltlarýndaki kýrýþýklýklarýn azalmasýnda önemli rol oynar.

6.PATLICAN MASKESÝ : Dilimlenmiþ yarým patlýcan iki bardak suda kaynatýlýr.Hazýrlanan karýþýma bir diþ sarýmsak eklenerek lapa haline getirilir.Buna kaymak katýlarak krem haline getirilir.Bu karýþým iki ay boyunca hergün tekrarlanmalýdýr.

ETKÝSÝ : Tendeki mikroplarý arýndýrmada ve yüze canlý bir görünüm kazandýrmada etkindir.

7.KAYISI MASKESÝ : Üç tutam defne yapraðý,bir tutam tarçýn kayýsý suyunda piþirilir.Bir adet yumurta ve yarým fincan süt karýþtýrýlarak krem haline getirilir.

ETKÝSÝ : Yüzdeki sivilcelerigidermek ve tene tazelik kazandýrýr.Saça uygulandýðýnda dökülmeyi durdurur ve saçýn geç aðarmasýný saðlar.

• YULAF MASKESÝ ÝLE SÝYAH NOKTALARDAN KURTULUN

Yulaf ezmesi, cildin derinlemesine temizlenmesi ve siyah noktalarýn yok edilmesini saðlayan bir maskedir. Bu maske ayrýca cildin içinde dolaþan pislikleri temizleyip, cildin fazla yaðlanmasýný da engeller. Bu nedenle kuru ciltli kiþiler tarafýndan pek fazla kullanýlmamalýdýr. Yulaf ezmesi maskesinin yapýmý son derece basittir. Piþirdiðiniz yulaflarý süzdükten sonra, bunlarý geniþ bir kabýn içinde bir kaç dakika ezin. Hazýrladýðýnýz bu yulaf ezmesini yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ýlýk suyla temizleyin. Bu maskeyi vücudunuza da uygulayarak, þaþýrtýcý sonuca ulaþabilirisiniz.

Evde yapabileceðiniz yüz maskeler

• Yumurta, bal, yoðurt evimizde hemen her zaman bulunan yiyecekler. Ama bu kez bunlarý yemek piþirirken deðil, güzellik maskeleri uygularken kullanacaðýz. Hazýr mýsýnýz? O zaman tariflerimize baþlýyoruz! Besleyici maske Ýçinde bulunan badem yaðý ve yumurta sarýsý sayesinde cildi sanki yeni doðmuþ bir bebeðinki gibi yumuþacýk yapan bu besleyici maskeyi ayda bir kez uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

3 tatlý kaþýðý toz haline getirilmiþ badem

1 tatlý kaþýðý tatlý badem yaðý

1 tatlý kaþýðý krema

1 adet yumurta sarýsý

Hazýrlanýþý : Yoðun bir kývama gelinceye kadar tüm Malzemeleri bir kasede karýþtýrýn.

Uygulamasý Gözlerin etrafýna gelmeyecek þekilde maskeyi yüzünüze sürün. 15 20 dakika dinlenmeye býrakýn. Ilýk suyla durulayýn.

Sonuç Kýrýþýklarý gerilmiþ, daha pürüzsüz bir cilt.

• Onarýcý maske Özellikle yaz aylarýnda uzun süreli güneþ banyolarýnýn ardýndan uygulamak için ideal. Balýn ve gliserinin yumuþatýcý etkileri sayesinde cildin nem oranýný artýran bir maske.

Malzemeler

1 adet limon

3 çorba kaþýðý bal

Gliserin

Hazýrlanýþý : Limon suyuyla balý hýzlý hareketlerle iyice karýþtýrýn. 15 gram gliserini ilave edin. Özlü bir karýþým elde edinceye kadar karýþtýrýn.

Uygulamasý Hazýrladýðýnýz maskeyi masaj yapmadan yüzünüze ve boynunuza yayýn. 15 dakika kadar yüzünüzde dinlendirdikten sonra ýlýk suyla
temizleyin.

Sonuç Cildi derinlemesine nemlendiriyor.

• Dinlendirici maske Bu maske ayný zamanda yüzünüzün daha kolay bronzlaþmasýný saðlar. Karýþýmdaki Malzemeler cildi besler ve ayný zamanda pürüzsüz bir görünüm almasýna yardýmcý olur.

Malzemeler

1 adet yumurta sarýsý

1 kase yoðurt

1 tatlý kaþýðý zeytinyaðý

5 damla havuç yaðý

Hazýrlanýþý : 1 adet yumurta sarýsýný 2 tatlý kaþýðý yoðurtla çýrpýn. Zeytinyaðýný ve havuç yaðýný ekleyin.

Uygulamasý Karýþýmý yüzünüze ve boynunuza sürün. 20 dakika kadar dinlendirip, ýlýk suyla temizleyin.

Sonuç Cildi, özellikle güneþin zararlý etkilerine karþý koruyan ama bronzlaþmayý da artýran bu maskenin nemlendirici ve besleyici etkisi kendini hemen gösteriyor.

• Evde yapabileceðiniz vücut maskeleri

Yukarýda evde yapabileceðiniz yüz maskeleri'nin tariflerini vermiþtik. Þimdi sýra vücut için yapýlabilecek maskelerde... Eðer ipek gibi bir ten istiyorsanýz, bu iki maskeyi mutlaka uygulayýn!

Peeling Kremi Bu peeling kremini ayda bir kez uygulayýn. Ölü hücreleri temizler ve vücudun yumuþak, pürüzsüz olmasýný saðlar.

Malzemeler

1 çorba kaþýðý deniz tuzu

3 çorba kaþýðý zeytinyaðý

Hazýrlanýþý : Küçük parçalara ayrýlmýþ deniz tuzunu, zeytinyaðý ile iyice karýþtýrýn.

Uygulamasý Ilýk bir duþ alýn. Hazýrladýðýnýz karýþýmý, dairesel hareketlerle masaj yaparak vücudunuza sürün. Bu karýþýmý özellikle topuklar, dirsek, diz gibi bölgelere yoðunlaþarak uygulayýn. Ilýk suyla durulayýn.

Sonuç Gözenekleri týkayan ölü deri temizleniyor ve cilt yapýlacak bakýma hazýr hale geliyor.

• Bal Maskesiyle epilasyon Cildin hassas olduðu noktalara uygulanabilecek balla yapýlan epilasyon.

Malzemeler

1 kase bal

Limon suyu

Bez parçalarý (eski çarþaflarý kesebilirsiniz)

Hazýrlanýþý : Kýsýk ateþte balý ýsýtýn. Yoðun bir kývama geldiðinde birkaç damla limon suyu ekleyin. Soðumaya býrakýn.

Uygulamasý Hazýrladýðýnýz karýþýmý tüylerin bulunduðu bölgeye yayýp, birkaç saniye bekletin. Aðdanýn üzerine bir bez parçasý yapýþtýrýp, üzerini düzeltin. Tüylerin tersi yönünde tek hamlede çekin. Aðda bittikten sonra soðuk suyla temizleyin.

Sonuç Pürüzsüz, ipek gibi bir ten!

YÜZ GÜZELLÝÐÝNÝZÝ DEVAM ETTÝRME USULLERÝ

Bitkisel maskeler

1) Kuru Ciltler Ýçin Maskeler :

• Yulaf Ýçi Maskesi :2 çorba kaþýðý yulaf içi, suda veya sütde 15 dakika kaynatýlýr. Soðuduktan sonra mahlülle bir kaþýk bal ilave edilir. Hafif sýcak vaziyette yüze sürülüp, 15 dakika bekletilir. Yüz ýlýk su ile yýkanýr.

• Kabak Maskesi : Piþirilmiþ kabaktan 2 çorba kaþýðý iyice karýþtýrýldýktan sonra, içerisine 1 çorba kaþýðý zeytin yaðý veya badem yaðý karýþtýrýlýr. Elde edilen karýþým yüze sürülür, 20 dakika sonra ýlýk su ile yýkanýr.

• Havuç Maskesi : 2 havuç rendelenir, yumurta aký ile çýrpýlýr, 1 tatlý kaþýðý zeytin yaðý veya süt ve az miktarda niþasta karýþtýrýlýr. Sonra yüz boyun ile birlikte yaðlanýr. 30 dakika sonra ýlýk su ile yýkanýr.

• Marul Maskesi : Marul yapraklarý ince ince kýyýlýr, üzerine zeytin yaðý ve birkaç damla limon suyu sýkýlýr (lapa haline gelmesi için). Yüze sürülür. 20 dakika sonra yavaþ yavaþ evvela sýcak su ile, sonra soðuk su ile yýkanýr. Marul yerine, rendelenmiþ turp veya patates püresi de kullanýlabilir.

• Muz Maskesi : Bir adet muz iyice dövüldükten sonra, içerisine 1 tatlý kaþýðý süt veya kaymak katýlarak karýþtýrýlýr. Sonra yüze sürülür. 20 dakika sonra ýlýk su ile yýkanýr.

• Elma Maskesi : Bir elma iyice rendelendikten sonra, içerisine bir çorba kaþýðý zeytin yaðý, süt veya kaymak karýþtýrýlýr. Yüz ve boyuna sürülür. 20 dakika kadar bekledikten sonra ýlýk su ile yýkanýr.

• Þeftali Maskesi : OIgun bir þeftali iyice ezildikten sonra, haþlama papatya suyu ile lapa haline gelinceye kadar karýþtýrýlýr. Sonra yüze sürülür. 20 dakika bekletildikten sonra yüz, sýcak su ile yýkanýr.

• Hýyar (salatalýk) Maskesi : Rendelenmiþ hýyara birkaç damla limon suyu damlatýlýr. Yüz ve boyuna sürülür. 20 dakika sonra bir mendil veya bir bezle iyice temizlenir, yüz yýkanmalýdýr.

2) Yaðlý Ciltler Ýçin Maskeler :

• Badem Maskesi : Papatya, Ihlamur çiçeði, lavanta, mürver aðacý çiçeði ve çam filiz uçlarýndan eþit miktarda alýnýp karýþtýrýlýr. Bu karýþýmdan 2 çorba kaþýðý alýnýp 150 g. kaynar su içinde haþlanýr. Bu haþlamaya (50 grama 1 çorba kaþýðý badem içi gelecek þekilde) badem içi ilâve edilip, haþlamaya devam edilir. Sonra haþlanmýþ terkibe (1 tatlý kaþýðý un ve yarým tatlý kaþýðý bal ilave edilir. Sýcak vaziyette yüze sürülür. (Sýcaklýk dayanýlacak gibi olmalýdýr.) 30 dakika bekledikten sonra, evvela sýcak sonra soðuk su ile yýkanmalýdýr.

• Elma Maskesi : 12 elma rendeledikten sonra, iyice çýrpýlmýþ yumurta aký ile karýþtýrýlýr. Elde edilen karýþým yüze ve boyna sürülüp 20 dakika bekledikten sonra ýlýk su ile yýkanýr.

KOZMETÝKDE KULLANILAN DÝÐER BÝTKÝLER

• Hatmi Tentürü : 2 çorba kaþýðý hatmi yapraðý veya ince kýyýlmýþ kökü 300 g. soðuk suda 1 saat bekletilip, süzülür. Elde edilen tentür mantarlarla ve kuru cilde karþý kompres þeklinde kullanýlýr.

• Karahindiba Haþlamasý : Bitkiden 2 çorba kaþýðý 300 g. suda 10 dakika kaynatýlýr. Soðuduktan sonra süzülür. Elde edilen mayi ile sabah akþam yüz yýkanýr. Yüzdeki küçük siyah lekeleri ve çilleri giderir.

• Nane haþlamasý : 100 g. nane yarým kova kaynar suda yarým saat býrakýldýktan sonra yorgunluktan dolayý þiþmiþ ayaklara banyo þeklinde uygulanýr.

• Gül Yapraklarý Ýle Tütsülenmek (Ýnhalasyon) : Hafif ateþ üzerinde, su kaynatýlan bir kab üzerine kevgir veya elek kapatýlýr. Eleðin kaidesine gül yapraklarý serilir. Yüz gül yapraklarýna 1520 cm. kadar yaklaþtýrýlýr, baþ bir havlu ile örtülür. Güldeki eterik yað cildi saðlamlaþtýrýr ve yüze canlýlýk ve tazelik verir.

• Yüzde Beliren Mantarlar : Tuzlu su ve kýzýl aðaç veya huþ aðacý yapraklarýnýn haþlamasý ile giderilir. Sati mantarlarda ise : Atkuyruðu veya büyük kuzukulaðý haþlamasýyla kompres yapýlýr.

• Dudaklarda Meydana Gelen Uçuklarda : Meþe kabuðu veya menekþe haþlanarak kompres yapýlýr.

• Yüzde Çýkan Siyah Lekecikler : 2 çorba kaþýðý mýsýr unu veya yulaf unu 1 yumurta aký ile köpükleninceye kadar çýrpýlýr. Yüzdeki siyah lekelere sürülür. Kuruduktan sonra kuru, pamuklu bir bezle silinir. Sonra soðuk su ile yýkanýr.Yüze zeytin yaðý ile hafif masaj yapýlmasý tavsiye olunur. Yüz masajdan evvel, sabun kullanmadan sýcak su ile yýkanýr ve soðuk su ile durulanýr. Sonra da zeytin yaðý ile yüze hafif masaj yapýlýr ve 20 dakika bekletildikten sonra tekrar sabun kullanýlmadan sýcak su ile yýkanýr, soðuk su ile de durulanýr. Zeytinyaðý dirsek ve týrnaklar içinde yararlýdýr. Zeytin yaðýna taze fesleðen (100 g. fesleðen 1/2 It. zeytin yaðý) karýþtýrýlýr. Bir hafta bekletilerek yapýlýrsa çok yararlýdýr.

• Yüzde beliren lekeler (siyah ve sarý lekeler). Taze (hýyar) salatalýk püresi yüze devamlý sürülerek giderilir. Cilt yumuþak ve pürüzsüz olur.

 

   Yorumlar

 
Rüyada abdesthane görmek


Bershka 2011 Sonbahar Mont Modelleri


Promille Ölçülmez Bu Hasretin SarhoþLuðu


Kalbinizde Ýlk Sýraya Allah'ý Koymazsanýz


BoncukLu Fantazi ÇantaLar


Androidirc indir


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


Regaip Gecesi Nasýl Deðerlendirilir ?


Resimli Hz. Ali Sözleri


Copyright - 2008 - 2021 Tum Haklari Saklidir mircte.org

Desing By eFe