..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odalari,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Trkiyenin En Cok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hogeLdiniZ..

Men

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giris
  Dini Sohbetler
  Aðir abi Sözleri
  Aþk Sözleri
  Aþka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazýr MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadýn Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanlarý
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odalarý
  Son dakika haberleri
  Taký Tasarým
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El Ýþleri
  Þarký SözLeri
  Þifalý Bitkiler
  Þiirler
  iletisim
 

         sitemap

 Kocakarý Ýlaçlarý

rize Kocakarý Ýlaçlarý Tedavileri ve Dualarý - - Sohbet ve chat aramalari - icin kullanicilarina hizmet veren - Turkiye,nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odalari - damar sozler - ask sozleri - guzel sozler - canli sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aska dair Sohbet arkadasliklar kurmak isteyenlere  

... ....

Okunma

3922
islami sohbet

Hastalýklarýn günümüz imkanlarýyla çözümlenemediði zamanlarda, halk hakimleri ve kocakarý ilaçlarýyla deva olunmaya çalýþýlýrdý. Geçmiþ kültürlerden gelmekte olan bu tedavileri bu iþlere uzmanlaþmýþ kendilerini kabul ettirmiþ kiþilerce yapýlýrdý. Hatta gerektiði anda cerrahi müdahaleye kadar gidebilenlerde çýkardý. Biyolojik ve doðal yöntemler uygulandýðý gibi boþ inanýþ ve büyü yolunada gidildiði olurdu. Bazý tedavi yöntemleri bazý köylerde seyrekde olsa tedavi ettirile gelmektedir.

Þimdi gelelim Ýlaç ve tedavilere:

Göbek Düþmelerinde : Üç yol vardý. 1) Kupa vurulurdu. 2) Karýn açýk sýrt üstü yatýlýrken hastanýn göbek çukuru, küçük parmakla uygulanan basýnçla döndürülürdü. 3) Su dolu bardaða konan bir iðneyle batýl bir uygulama yapýlýrdý.


Koça (Siðil) : Ýki yol vardý. 1) Siðilin köküne sokulan iðnenin dibi ýsýtýlýrdý. Böylce ýsýtýlan iðnenin ucuyla daðlanýrdý. 2) Bir iplik ile batýl bir uygulama yapýlýrdý.

Yanýklarda : Üç yol vardý.1) Tükürülürdü. 2) Bal, zeytinyaðý ve eritilmiþ mumdan yapýaln bir karýþým sürülürdü. 3) Zeytinyaðý ile kireçten veya kirecin suyundan yapýlan bir karýþým sürülürdü.

Kötek (Darbe) ve Aðrýlarda : 1) Tartýlmamýþ et sarýlýrdý. 2) Mýsýr ununun yaðla kavrulup, tuz eklenmesiyle yaðlý hamur denilen bir karýþým hazýrlanýr ve sýcak iken bir lahana yapraðýna konarak sarýlýrdý. 3) Zeytin, zeytinyaðý, soðan ve tuzdan yapýlan bir karýþým sarýlýrdý.

Dil Doðurduðunda : Batýl bir tedavi yöntemi uygulanýrdý. "Dili doðuran", anasýna, "Ana dilim doðurdu" dediðinde, anasý da, " Tukur da at oni" diyerek karþýlýk verdiðinde, dili doðuranda "Tu" diye tükürdüðünde ve bunu üç defada tekrarlarsa dili iyileþir.

Çuban (Çýban) : Dört yol vardý. 1) Çýbaný temizlemek için soðan ve maydonozun kavrulmasýndan elde edilen bir karýþým sürülürdü. 2) Ateþte piþirilmiþ soðan sürülürdü. 3) Reçine sürülürdü. 4) Sülük oturtulurdu.

Kulak Aðrýlarýnda : Beþ yol vardý. 1) Çocuk emziren kadýnýn sütünden kulaða damlatýlýrdý. 2) Közde piþirilmiþ sarmusak konulurdu. 3) Pýrsa suyu damlatýlýrdý. 4) Yaðlý hamur sarýlýrdý. 5) Kiremit ýsýtýlýp sarýlýrdý.

Karýn Aðrýlarýnda : Dört yol vardý. 1) Baldan veya þekerden yapýlan þerbet içirilirdi. 2) Karýn ýsýtýlýrdý 3) Isýtýlmýþ tuðla ayaklarýn altýna konulurdu. 4) Karýn üstü yatýlýrdý.

Ýltihaplý Yaralarda : Ýki yol vardý. 1) Yörede damar yapraðý denen bir tür bitki sarýlýrdý.2) Reçine sürülürdü.

Vücutta Þiþlerde : Toplanan kýrk bir çeþit ot piþirilir ve sarýlýrdý.

Baðýrsak Kurtlarýnda : Hastaya çið kabak çiviti yedirilirdi.

Kabakulaklarda : Kara kabak piþirilip bölgeye sarýlýrdý.

Baþ Yarýlmalarýnda : Þeker konurdu.

Baþ Aðrýlarýnda : Ýki yol vardý. 1) bir bezle sýkýlýrdý. 2) Sirke sürülürdü.

Kesiklere : Tütün ve Kartuli bastýrýlýrdý.

Bademcik ve Boðaz Aðrýlarýnda : 1) Karamýþ yapraðý ýsýtýlýr va sarýlýrdý. 2) Yörede havaciya denilen bir bitki tereyaðý ile ýsýtýlýp içilirdi.

Zehirlenmelerde : Sarmýsaklý yoðurt içirilirdi.

Arý Sokmalarýnda : Bölgeye soðuk cisimler deðdirilirdi.

Uçuklarda : Ucu yana odun veya ucu kýzarýlmýþ bir býçakla batýl bir yöntem uygulanýrdý.

Çipa (Göbek Kordonu) Kesilmelerinde  : Ýki yol vardý. 1) Güveli tahta tozu kullanýlýrdý. 2) Kapý eþiði altýnda bulunan kuru toprak konulurdu.

Ýnek Zehirlenmelerinde : Üç yol vardý. 1) Sarmýsaklý yoðurt içirilirdi. 2) Sirke içirilirdi. 3) Kulaðý kertilir kan akýtýlýrdý.

 

...    Yorumlar

 
morlu selanik örgü modeli


ResimLi þiirLer - Haber vermeden GeLme


Duâ , Duâ , Duâ ...


BVS Solitaire Collection 5.5


2011 Miraç kandili mesajlarý


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüþtürücü müzik indir


Ýmera - Vazgeçtim


Copyright 2008 2018 Tm Haklar Sakldr mircte.org

Desing By eFe