..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odaları,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giriş
  Dini Sohbetler
  Ağir abi Sözleri
  Aşk Sözleri
  Aşka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazır MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadın Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanları
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odaları
  Son dakika haberleri
  Takı Tasarım
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El İşleri
  Şarkı SözLeri
  Şifalı Bitkiler
  Şiirler
  İletişim
 

         sitemap

 Ramazan Ve Oruç

ramazan ayı ile ilgili konular - ramazan ve oruç - ramazan ayının önemi - ramazan ve oruç hakkında yazılar - - Sohbet ve chat aramaları - için kullanıcılarına hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odaları - damar sözler - aşk sözleri - güzel sözler - canlı sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aşka dair Sohbet arkadaşlıkları kurmak isteyenlere  

Okunma

2527
islami sohbet
RAMAZAN VE ORUÇ

Beklenen bir geliş var… Manevi susuzlukların ırmak olduğu günlerimize, üç aylarda rahmete susamış gönüllerimize bir geliş var. Bir sultan gibi; bir ferman gibi… Rahmet rahmet üzerimize yağmak için; hasret hasret ufkumuza doğmak için bir geliş var…


Mü’minler!
O geliyor. Onu tanırsınız siz, iyi bilirsiniz… Bir yıl evvel yine böyle bir zamanda gelmişti. Onu tanırsınız; hani sevinçler ve müjdeler kânıydı; hani on bir ayın sultanıydı… Mü’minler, kararan ruhlarımızı nur ile doldurmak, ham gönüllerimizi sevap ile oldurmak için, sultan geliyor, mâh-ı gufrân geliyor.

Mü’minler!
Yıllar yılıydı… Kutlu zamanlarda saadet çağıydı... İnsanlık sancıdan, insanlar acıdan kurtulmadaydılar birer birer… Yaratılanların en şereflisineayların en şereflisi verilmişti. Şifa diye, gufranımız, bağışlanmamız için; vefa diyebiraz da aşkın ateşine yanmamız için… Çağlar vardı, zaman akmıştı ve sevgililerin en sevgilisine ayların en sevgilisi verilmişti.Kardeşliğimizi hatırlayalım, küskünsek barışalım diye; yoksula yardım edip meleklere karışalım diye… Selamımız salavatımız olsun diye; kurtuluşumuz beratımız olsun diye…

Mü’minler!
Sultan geliyor madem, usulünce karşılamak gerek; sultan gelince de sultanlar gibi yaşamak gerek…Gelin o halde,bu sene orucu oruç gibi tutalım ve mahyalarımızı gönüllerimize bağlayalım; gelin bu sene oruç ile çelişen günahlarımıza durmadan ağlayalım. Geceler ibadetimiz olsun, oruçlar hidayetimiz olsun gelin…Mazlumların ahını gidererek başlayalımimsaklara ve iftar içinellerimiz uzansın uzaklara, daha uzaklara… Gelin, uzakları yakın etsin oruçlarımız bu sene; isyanlardan hidayete akın etsin oruçlarımız bu sene. Gelin, hayatı cadde cadde zarafetle buluşturalım; gelin, sokaklarda renk renk iftarlar oluşturalım.

Mü’minler!
Hak Teâlâ size, “Eyimanedenler” diyor, “Eyimanedenler! Allah'a karş ıgelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farzkılındı.” Dikkat buyurunuz, “Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için” diyor bunu, “Allah’a karşı gelmekten sakınmamız için…”
O geldiğinde efendiler, üzerimize güneş doğduğunda… Sultan şehrin kapısından girdiğinde… Kalplerimizdeki zifiri karanlıkları yıkmak üzere, yâdıyla dudaklarımızı kanatan hasretleri yıkamak üzere… Kırın içinizdeki kötülük fincanlarınızı, veasi iseniz ıslah edin canlarınızı. Pişmanlıklarımız gülümseyişlerle tutsun ellerimizden ve iftar sevinçlerine karışsın aminlerimiz; çoğaldıkça çoğalsın dualarımız. Her gecegülün yâdı gül dudaklarda okunsun, her akşam iyilikler desen desen dokunsun… İki sevinç arasında, bunda ve ötede, müjdelenen iki sevinç arasında bir alev gibi yansın ruhumuz, bir anda tutuşsun amel defterlerimizin kara sayfaları, inşallah tertemiz olsun.

Mü’minler!
Yüce Allah’ın gufranı, nebiler nebisinin fermanı ile geliyor. Hani “Oruçperdedir” demişti,sevgililer sevgilisi,hani“Biriniz oruç tuttuğu gün kötü söz sarf etmesin, bağırıp çağırmasın, oruçperdedir…” demişti.

Mü’minler!
Gelin hakiki oruçlarla iftar açalım bu sene; gelin orucu perde edinelim de cümle kötü amellerden kaçalım bu sene. Gelin, camiler salavatlarla dolsun ve oruçlarımız gerçek oruçlardan olsun…Riya ve gösterişten arındırıp kendimizi Allah’ın gufranına erelim, nur elbiseler giyinip kutlu kapılardan girelim.
Rabbimiz!Ramazan’a ulaştır bizi, affına yaklaştır bizi… İftar dakikasında düğümlenen zamanı hayırla paylaştır bize; nefesi gül kokanın yolunda engelleri aştır bize. Sofralarımıza Halil İbrahim bereketleri dökülsün, dillerimizden münacatlar ve dualar dökülsün.
İlahi! Onbir ayın sultanı hürmetine muradımızı ver bize, iyileştir içimizdeki yaraları, ağız tadı ver ülkemize.
İlahi! Orucu tuttur bize… İlahi, oruca tuttur bizi…
Mü’minler! Ramazanınız bayrama ersin…


diyanet.gov.tr
 

   Yorumlar

 
SensizLiK - ResimLi ŞiirLer


2012 Sevgililer Günü Koleksiyonları


Her HayaLe GideN YoL


MUSMUTLU Pazarlar


Şarkı Sözü - Ferhat Göçer \ Yıllarım Gitti


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüştürücü müzik indir


İmera - Vazgeçtim


Copyright © 2008 © 2018 Tüm Hakları Saklıdır mircte.org

Desing By eFe