..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odalar,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Trkiyenin En ok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hogeLdiniZ..

Men

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giri
  Dini Sohbetler
  Aðir abi Sözleri
  Aþk Sözleri
  Aþka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazýr MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadýn Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanlarý
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odalarý
  Son dakika haberleri
  Taký Tasarým
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El Ýþleri
  Þarký SözLeri
  Þifalý Bitkiler
  Þiirler
  letiim
 

         sitemap

 Yýlbaþý Gecesi Diyeti

Yýlbaþý Gecesi Diyeti - Yýlbaþý gecesi diyeti, güzellik, saðlýk, cilt bakýmý, vucüt bakýmý, zayýflama - - - Sohbet ve chat aramalar - iin kullanclarna hizmet veren - Trkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odalar - damar szler - ak szleri - gzel szler - canl sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aka dair Sohbet arkadalklar kurmak isteyenlere  

Okunma

3331
islami sohbet

Yýlbaþý gecesi, yeni bir yýla girmenin getirdiði heyecan ve mutlulukla yemeði ve içkiyi fazla kaçýranlarýn, ertesi gün yediklerine dikkat etmeleri gerektiði bildirildi.

Aile hekimliði uzmaný Dr. Ender Saraç, yýlbaþý gecesi çoðu insanýn ya eðlence yerlerine giderek ya da evlerinde yiyip içerek yeni bir yýla girmenin mutluluðunu yaþadýðýný söyledi. Gece boyunca fazla yemek yenilmesi veya içki tüketilmesi nedeniyle birçok insanýn yeni yýlýn ilk gününe pek de iyi baþlayamadýðýný ifade eden Saraç, güne baþ aðrýsý ve mide bulantýsý gibi rahatsýzlýklarla giren “yeniyýlzedelere” bazý önerilerde bulundu.

Saraç, normalde daha erken yatmaya ve hafif yemeye alýþkýn olan kiþiler için yýlbaþý sabahýnýn bir kabusa dönüþebileceðini ifade ederek, “Eðer gece alkol alýndýysa, enginar haplarý ve ýlýk ballý suyla karaciðer kuvvetlendirilebilir. Tekrar alkol alýnmasý ise büyük bir hata olacaktýr” dedi. Karaciðer ve sindirim sisteminin dinlenmesinin büyük önem taþýdýðýný vurgulayan Saraç, yeni yýlýn ilk gününde özellikle alkole baðlý baþ aðrýsýndan yakýnanlarýn “Çuha çiçeði yaðý” hapý almalarýnýn faydalý olacaðýný belirterek “Bu haplar, baþ aðrýsýný azaltacaktýr. Aslýnda bu haplar alkol tüketiminden sonra gece yatarken alýnýrsa, ertesi gün daha rahat ve baþ aðrýsýz veya daha az bir baþ aðrýsýyla kalkýlýr” diye konuþtu.

Saraç, yýlbaþý gecesi alkolü, yemeði, mezeleri, tatlýyý fazla kaçýranlarýn ertesi gün aðýr yaðlý ve kýzartmalardan, alkolden, gereksiz kimyasal ilaçlardan, sigaradan, asitli içeceklerden, aþýrý ve aðýr tatlýlardan kaçýnmasý gerektiðine dikkati çekti. Özellikle zerdeçalýn, alkol alan kiþilerde karaciðerden toksin atýlmasý için oldukça yararlý olduðuna deðinen Saraç,

“Eðer bir gün önce karaciðeri hýrpalayacak þekilde aðýr yemek yenildiyse veya fazla alkol tüketildiyse daha sonraki gün aralýklý olarak 2-3 kahve kaþýðý toz zerdeçal, balla karýþtýrýlýp macun gibi yutulmalý. Balla zerdeçal karýþýmý, karaciðerin toksin atmasýný ve kendini temizlemesine yardýmcý olur” dedi. YARARLI BAHARATLAR Yeni yýlýn ilk gününde yemeklerle birlikte bol nane, dereotu, kekik ve tarçýn tüketilmesinin de yararlý olacaðýný anlatan Saraç, þunlarý kaydetti: “Yýlbaþý gecesinin ertesinde fazla miktarda kýrmýzý pul biber, tuz ve ekþi tüketilmemeli. Önemli olan arada bir abartarak eðlenilse, yenilse ve içilse de bu durumu bir alýþkanlýk haline getirmemek ve bir sonraki gün bedeni rahatlatmaktýr. Yoksa her zaman insanýn aralarda yiyecek ve içecek kaçamaklarý yapmaya ihtiyacý vardýr. Önemli olan dengeyi bozmamaktýr. Çünkü denge bozulursa zamanla hastalýklarýn önü açýlmýþ olur.” “GECEDEN KALANLARA” BESLENME LÝSTESÝ Dr. Ender Saraç, “Geceden kalanlara” 1 Ocak 2006'da þu diyeti önerdi: Sabah: 1 bardak ýlýk ballý limonlu su (1 tatlý kaþýðý bal, 10 damla limon ve 1 bardak su) Öðle: 1 kase sebze çorbasý (havuç, patates, maydanoz, ýspanak, kereviz ve zeytinyaðlý) artý bir dilim tam buðday ekmeði ve bir kase cacýk 2 saat sonra: Bir kase kayýsý ve kuru üzümlü komposto, yanýnda 4 adet yulaflý bisküvi Akþam: Sulu sebzeli tavuk yemeði, yanýnda bir porsiyon patates püresi. Gece: 1 elma, 4-5 adet ceviz içi. Gün boyunca bol ýlýk veya sýcak su içilmeli. Bedenin kendisini temizlemesi için en iyi seçenek sýcak sudur. Eðer midedeki aþýrý gazdan yakýnýlýyorsa rezene çayý, baþ aðrýsý varsa nane, papatya çayý, hala aalkolün etkisi geçmemiþse veya yenilenler midede duruyorsa yeþil çay, rezene, zencefil çayý, kýrýklýk, soðuk algýnlýðý hissi varsa zencefil ve kuþburnu çayý yararlý olur.

 

 

 

 

 

   Yorumlar

 
ilahifm-sohbet


Dini Hikayeler - Dað baþýna mý Þehir Ýçine mi


ÖZEL MESAJ komutlarý


En modern iðne oyasý modelleri


pembe boydan elbise modelleri


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüþtürücü müzik indir


Ýmera - Vazgeçtim


Copyright 2008 2018 Tm Haklar Sakldr mircte.org

Desing By eFe