Geldiğim Gibi Giderim

O kadar zor değil bırakmak her şeyi, bazen bir sözcük yeter! geldiğim gibi giderim!

Aşka giden yollardan daha önce de geçtim, bakarım önüme, kafama uymazsa vazgeçerim! her emeğin bir anlamı olmalı, benim için artık geçerli kural budur.. ruhumu ortaya koyduğum ilişkilerden, kalbim de biraz yorgundur.

Hep seven ve veren, hep anlayan ve bilen olmayacağım bu sefer! üzgünüm sana denk geldi ama bu kez sen bir adım gel! senden önce geçen aşkların yükünü, henüz ömrümden silmedim.. kim haklıydı tartışmıyorum ama bunca yolu da boşuna yürümedim..

Herkes kadar acılarım var cebimde, hayat yolunda seferiyim.. bir kurban daha isterse aşk, kararlıyım, seni veririm.. oysa ne büyüktü yüreğim bilsen, sen o günleri göremedin.. ne yapalım, aşkla yıkadılar beni, gönülden bir beden çekiverdim..

Taviz vermeye halim yok.. empati de kuramam.. benden çok şey bekleme, artık öyle savrulamam.. dilime düşmez yaptıkların, kalbim çok kırılmışsa.. kendim sorup cevaplamam ama bazı şeyleri sormaya da gerek duymam asla!

Akıllı kadının kaderidir yalnızlık, bilirim.. bir maden kadar sert dururum ama doğru sıcaklıkta eririm.. benden daha kadınsa aklın, sana saygı duyamam.. mert ve güçlü ol karşımda, bak o zaman, gıkımı çıkaramam..

Devranı ben döndürmedim.. ben bozmadım kadını ve erkeği! madem böyle işliyor artık düzen, ben de çarkın içindeyim, gerek görmüyorum kendimi feda etmeyi! ilk hatan için tavrım çok mu sert? beni anlamanı dilerim! neyim varsa ruhumda fazla duran, geçmişten üstümde kalan, hepsinden soyunup tüm çıplaklığımla gelmiştim sana.. bir yanlış daha yaparsan, hiç halim yok uğraşmaya, giyindiğim gibi giderim!


Candan Ünal