..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odaları,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giriş
  Dini Sohbetler
  Ağir abi Sözleri
  Aşk Sözleri
  Aşka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazır MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadın Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanları
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odaları
  Son dakika haberleri
  Takı Tasarım
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El İşleri
  Şarkı SözLeri
  Şifalı Bitkiler
  Şiirler
  İletişim
 

         sitemap

 Filistin İçin Tarihi Gün!

Filistin İçin Tarihi Gün!,Birleşmiş Milletler sonunda İsrail tarafından vurulan Filistin için harekete geçti. - - Sohbet ve chat aramaları - için kullanıcılarına hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odaları - damar sözler - aşk sözleri - güzel sözler - canlı sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aşka dair Sohbet arkadaşlıkları kurmak isteyenlere  

Okunma

2447
islami sohbet
Haber: FİLİSTİN İÇİN TARİHİ GÜN!

Filistin yıllardan bu yana uğraştığı konuma ulaşmak üzere. Birleşmiş Milletler'de bugün gerçekleştirilecek oylama sonrasında Filistin "Gözlemci Ülke" konumuna yükselebilir. Bu Filistin'in bir devlet olarak tanınması ve bölgede iki ülkeli bir coğrafyanın oluşabileceği anlamına geliyor. Türkiye, Yunanistan, Çin ve birçok ülke Filistin'i desteklerken ABD ve İsrail bu isteğe karşı çıkıyor.

Filistin "üye olmayan gözlemci devlet" statüsünü kazandığı takdirde, BM ile ilişkili birçok kuruluşa başvuru hakkı da kazanmış olacak. İşte en çok tartışma yaratan konuların başında da bu geliyor. Örneğin Filistinliler, Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde İsrail'e yönelik savaş suçu nedeniyle dava açma hakkına da sahip olacak.

Avrupa ülkeleri ise oylama konusunda ikiye bölünmüş durumda. Fransa, salı günü yaptığı açıklamada, Filistin'in lehine oy kullanacağını bildirmişti. İspanya, Danimarka, Norveç, Türkiye, Lüksemburg, Avusturya ve İsviçre de benzer yönde karar aldıklarını duyurdu.

EVET OYU KULLANACAK ÜLKELER

RUSYA: Rusya'nın Filistin'in talebine evet oyu vermesi bekleniyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Filistinlilerin böyle bir talepte bulunma hakkının bulunduğuna inanıldığı' belirtildi. Ancak açıklamada, "Filistin yönetiminin böyle bir hareketin muhtemel sonuçlarını iyi hesap etmiş olduklarını ümit ediyoruz" ifadelerine de yer verildi.

ÇİN: Çin, Filistin'in talebine evet oyu kullanacak ülkeler arasında yer alıyor. Çin Dışişleri Bakanı Yang Jiechi, Çin'i 23 Kasım'da ziyaret eden Filistin temsilcisi Bassam el-Salhi'ye ülkesinin Filistin'in BM'deki amaçlarına verdiği desteği yinelemişti.

Yang, görüşmede "Filistin'in BM'ye gözlemci ülke sıfatıyla katılma çabalarını saygı ve anlayışla karşılıyor ve destekliyoruz" ifadesini kullanmıştı.

FRANSA: Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius önceki gün Fransız Parlamentosu'ndan yaptığı konuşmada, "Herhalükarda sadece müzakerelerle 'ki biz her iki taraf arasında koşulsuz ve derhal yapılmasını istiyoruz', Filistin devletinin gerçekleştirilmesine ulaşabiliriz" ifadesini kullanmıştı.

BELÇİKA: Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders'in daha önce oylamada ülkesinin çekimser oy kullanacağını açıklamış olmasına karşın, Belçika'da bugün yapılan bakanlar kurulu toplantısında talebe evet oyu verilmesi kararı çıktı.

İSPANYA: İspanya'dan dün yapılan açıklamada Filistin'in talebi için evet oyu kullanılacağı duyuruldu. İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia Margallo parlamentoda yaptığı konuşmada, "İspanya, tarihine uygun bir şekilde Filistin'in talebine evet oyu kullanacak, çünkü bunun Ortadoğu'da barışa yaklaşmak için en uygun çözüm olduğuna inanıyor. Biz, hükümet olarak bu oylamanın olmamasını tercih ederdik, çünkü bu barış müzakerelerinde ilerleme kaydedildi anlamına gelirdi" demişti.

İSVİÇRE: İsviçre de dün Norveç, Danimarka ve İspanya ile birlikte Filistin'in talebine evet oyu vereceğini açıklayan ülkeler arasında yer aldı. İsviçre hükümetinden yapılan açıklamada, Filistin'in statüsünde yapılacak değişiklik "hem yapıcı hem de pragmatik" olarak nitelendi.

AVUSTURYA: Avusturya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Martin Weiss, Avusturya'nın, AB içinde bu konuda ortak bir tavrın belirlenmemiş olduğunun açıklık kazanmasının ardından talebe evet oyu vereceğini duyurdu.

HAYIR OYU KULLANACAK ÜLKELER

ABD: ABD, Filistin'in BM Genel Kurulu'na sunduğu talebine, İsrail ile Filistin arasında bir barış anlaşması imzalanması sürecini yavaşlatacağı gerekçesiyle karşı çıkıyor. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland dün yaptığı açıklamada talebe, İsrail ile Filistin'i "yan yana barış içinde yaşayan iki devletli çözüm hedefine yaklaştırmayacağı" gerekçesiyle karşı çıktıklarını bildirmişti.

KANADA: İsrail'in çok yakın bir müttefiki olan Kanada, teklife kesinlikle hayır oyu verecek ülkeler arasında yer alıyor.

Kanada Dışişleri Bakanı John Baird'in sözcüsü Rick Roth, Filistin'in talebine ilişkin yaptığı açıklamada, Filistin ve İsrail arasındaki iki devleti içeren her çözümün her iki devlet tarafından müzakere edilmesi ve birlikte kararlaştırılması gerektiğini, bu konuda ne şekilde olursa olsun tek taraflı atılacak adımın sonuçta yararsız olacağını söylemişti.

HOLLANDA: Hollanda, Filistin'in talebine hayır oyu verme ihtimali bulunan ülkeler arasında yer alıyor. Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans parlamentoya gönderdiği bir yazıda, "Bölgede kalıcı barışa sadece İsrail ve Filistinlilerin, iki devletli çözüm konusunda son anlaşmaya varmak amacıyla müzakere masasına geri dönmesiyle ulaşılabilir" ifadesini kullanmıştı.

 

   Yorumlar

 
Şifalı Bitkiler - Arı Poleni


Ketçaplı Dip Sosu


Yardım et bana


Rüyada ADİYAT SURESİ görmek


Grup gönüL - geLeceğim


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüştürücü müzik indir


İmera - Vazgeçtim


Copyright © 2008 © 2018 Tüm Hakları Saklıdır mircte.org

Desing By eFe