..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odalari,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Trkiyenin En Cok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hogeLdiniZ..

Men

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giris
  Dini Sohbetler
  Aðir abi Sözleri
  Aþk Sözleri
  Aþka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazýr MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadýn Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanlarý
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odalarý
  Son dakika haberleri
  Taký Tasarým
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El Ýþleri
  Þarký SözLeri
  Þifalý Bitkiler
  Þiirler
  iletisim
 

         sitemap

 YAz Yaðmuru - Sana Dair

YAz Yaðmuru - Sana Dair - Duygusal Yazýlar, Aþka dair Yazýlar, Sevgiliye mektuplar, Sevda Yazýlarý, Sevda Mektuplarý, Aþk Mektuplarý, Aþk yazýlarý, - - Sohbet ve chat aramalari - icin kullanicilarina hizmet veren - Turkiye,nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odalari - damar sozler - ask sozleri - guzel sozler - canli sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aska dair Sohbet arkadasliklar kurmak isteyenlere  

... ....

Okunma

3768
islami sohbet
Yaz yaðmurlarýndan çaldýðým bir ebr-i nisan saklý gözlerimde. Güle rengini veren bülbülün aþký saklý sözlerimde. Bir ölünün gözyaþlarý þimdilerde kurumuþ bir yazý önündeki satýrda...
Sen ise ebr-i nisaný eleþtirebilecek kadar haklý, bülbüle ihtiyacý olmayan al gül kadar kýrmýzý ve güzel denilmeyecek kadar güzel...
Sol yanýmý çökerten sebepsiz günahlar, Ebu Cehil`i utandýracak köz küfürler, içimdeki devletime karþý sýkýlacak, namluya sürülmüþ kurþun gibi isyanlarým var çýðlýklarýmda. Bir de kaderimsi gidiþin. Tabi ki ayrýlýk zor, kanayan yanlarýma tuz, yangýnlarýma dökülecek benzin olacak elveda deyiþin.
Ben gözlerimde ve tenimdeki poyraz daðýnýklýðý ve soðukluðu, hafýzamda geçmiþin kuruyup-dökülmüþ sarartýsý ve üzerimdeki kahýr þýklýðýyla yol alýrken sen hep ilkbahar yüzünle, ýlýk esiþinle ve özlenen gökkuþaðý saklý günlerinle beklenecek, anýlacak, üþüyenleri ýsýtacak, hayat vereceksin.
Kendime karþý isyan eden asiyim ben. Yüksek bulutlu, puslu, kayalýk daðlarýmda hesap sorulmaz eþkýyalarým ve aþkýn çocuklarýndan oluþmuþ erlerim, gecelerimde de ölümler ve içimdeki yetim umutlarýn analarýnýn aðýtlarý mezarlýklarýmda. Ýçime doðmuþ aþkýma karþý silahlý mücadele eden, baþkaldýran yönlerim var benim. Kurduðum hayallerime kurþun sýkacak cesaretim...
Sen ise aþkýn orijini ve bütün bu sayýlanlara uzak sakinliktesin. Ýnsan deðmemiþ doðanýn saflýðýnda ve bir su berraklýðýnda yüreklesin. Yeni doðmuþ bir bebeðin kalp atýþýnda, ruhunla ve teninle onun sýcaklýðýndasýn.
Çoklarý yarýnýn sayfasýna hiçbir yazý yazamazken, geleceðine bir göz darbesi indirip bir hayal kuramazken, inanýyorum ki sen çoklarýnýn geleceðinde epey yer iþgal edeceksin. Sen giderken çok þeyler taþýyacaksýn valizlerinde. Belki Ýstanbul`a sevginden gözyaþlarý býrakacaksýn ama giderken bizim içimizdeki Ýstanbul`u kurutacaksýn. Gittiðin yerlerde Ýstanbul’lar doðarken, içimizdeki þehri topraða vereceðiz hareketsiz cesetlerin verildiði gibi.
Bir elvedanýn ardýndan; habersizce çaldýðým gülen bir yüz asýlý aklýmda, beynimin dört duvarýnda bataklýklarýmý kurutan ýlýk bir bakýþ kazýlý, çok bilinmeyenli bir denklemin sonuçsuz hali gidiþinde, aðlarken gülebilmen, sevdiðine nefret duyabilmen, içinde büründürdüðün zýtlýklarýnla yaþayabilmen ve makyajlý iken görülmüþ bir arþiv görüntün en belirgin konu baþlýklarý halinde içimde.
Sonsuza yol alan insana, dosta denilebilecek çok þeyler olabilir. Ama ben her ayrýlýkta olduðu gibi yine garip kalacaðým. Tam ortasýna, aþkýn daðýný diktiðim hayalimin þehrinden sen giderken ardýndan bile bakamayacaðým.
Güle-güle gidecek ve hep gülerken hatýrlanacaksýn...
 

...    Yorumlar

 
Yeni Gün Hoþgeldin


Ömer Birpýnar - Beytullah iLahisi


Prada 2012 Yaz Koleksiyonu


Ben vuruldum anne þiiri izle


Aynalý kadýn resimleri


Androidirc indir


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüþtürücü müzik indir


Copyright 2008 2018 Tm Haklar Sakldr mircte.org

Desing By eFe