..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odaları,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giriş
  Dini Sohbetler
  Ağir abi Sözleri
  Aşk Sözleri
  Aşka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazır MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadın Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanları
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odaları
  Son dakika haberleri
  Takı Tasarım
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El İşleri
  Şarkı SözLeri
  Şifalı Bitkiler
  Şiirler
  İletişim
 

         sitemap

 Makyaj Nasıl Yapılmalı

Makyaj Nasıl Yapılmalı - Makyaj Sanatı - ALLIK NASIL SÜRÜLÜR - YUVARLAK YÜZ - DAR UZUN YÜZ - - - Sohbet ve chat aramaları - için kullanıcılarına hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odaları - damar sözler - aşk sözleri - güzel sözler - canlı sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aşka dair Sohbet arkadaşlıkları kurmak isteyenlere  

Okunma

4667
islami sohbet
Hemen şunu söyleyelim ki, makyaj, bir çok kadının sandığı gibi, kirli cildi gizlemek veya kusurlu yüzü saklamak için baş vurulan bir tedbir değildir. Bir yandan cildi ihmal edip, diğer andan ruj ve pudra ile göz boyamaya çalışmak aptallıktan başka birşey değildir. Makyaj, ancak temiz ve sağlıklı bir cilde tatbik edilirse başarılı olur. Kremi veya ruju rahat ve kolay bir şekilde tat­bik edemiyorsanız, cildinizin iyi bir masaja ve sonra da komp­res ve maskeye ihtiyacı var demektir. Sözgelimi, cildinizi her gün yağla karıştırılmış yumurta sarısıyla temizlerseniz (Bak: Yüz, Cildin Temizlenmesi) makyajınızı başarıyla tatbik ede­bilirsiniz. Makyaja başlamadan önce, cildinizi bir tonikle si­lin ve kurumasını bekleyin. Ancak, cildiniz yağlıysa ve parlıyorsa, nemli iken kreminizi sürün. Başarılı makyajın sırrı budur. Cildinizin tipi ne olursa ol­sun, yağlı maddeler kullanmak pek akıllıca bir iş olmaz, zira bu takdirde hem yüzünüz yağlı boyayla boyanmış gibi bir du­rum alır, hem de makyaj kısa zamanda bozulur. Makyajı mümkün olduğu kadar doğal kılmak için, ilkin yanaklarınıza allık ve göz kapaklarınıza boya sürün. Bundan sonra trom ve pudrayı tatbik edin.
ALLIK NASIL SÜRÜLÜR? Yüzünüz ister uzun olsun, ister yuvarlak, allığı daima ya­nağınızın en yüksek kısmından buruna doğru, kemiğin meyda­na getirdiği kavis boyunca sürün… Allığı, parmaklarınızın ucuyla dağıttıktan sonra yanaklarınıza iyice yayın. Sonra şa­kak kemiğinden göz kapağının dış ucuna doğru sürün. Bunu yapmakla, şakak kemiğiyle göz arasındaki beyaz bölgeyi ka­patmış ve göz kalemi (veya boyası) yardımıyla gözlerinize parlaklık kazandırmış olacaksınız. YUVARLAK YÜZ: Allığı şakak kemiğinin üst noktasına sürer ve buradan buruna ve ağız kenarlarına doğru dağıtırsanız, yüzünüzün yu­varlaklığını az çok kamufle etmiş olursunuz.
DAR UZUN YÜZ: Allığı yine şakak kemiğinizin üst noktasına sürüp, burun­dan uzak bölgelere yayacaksınız, ama burun deliklerinizden aşağıya inmemek şartıyla. Bu şekilde yüzünüz oval ve daha geniş görünür.
GAMZELER: Gamzelere allık sürmeyin, yoksa yanaklarınıza gölge dü­şer. Allığı gamzelerinizin çevresine sürün, şakak kemikleriniz çok yüksekse azıcık allık kullanın.
GÖZLER: Son yıllarda, gözlere çok az makyaj yapmak adet haline geldi. Bununla birlikte, yürürlükte olan moda, gözlere son de­rece önem verilmesini gerektiriyor. Bu nedenle bu İşte ifrata kaçmak pek o kadar doğru değil, dikkatle yapılan bir göz makyajı çok iyi sonuçlar yaratabilir.
KAŞLAR: Yüzünüzün karakterini belirtmede büyük rol oynadıkları İçin, kaşlarınıza gereken ihtimamı göstermelisiniz. En son mo­da, kaşların koyu ve kalın olmasını istiyor; kaşlarınız bu niteliklere sahip değilse, sizin müdahalenize ihtiyaç var demek­tir. Yumuşak kaş kalemleri faydalıdır, yalnız kullanmadan önce uçlarını iyice sivriltmeyi unutmayın. İlkin kaşlarınızı sert bir fırçayla fırçalayın, sonra kalemle tabi kavisin üstünden geçin. Yalnız siyah saçlı kadınlar siyah kalem kullanabilirler. Kaşlarınız, burnunuza doğru çok daralıyorsa, kalemle onları biraz kalınlaştırın. Kısaysa boylarını da uzatabilirsiniz. Son olarak fırçayla kaşlarınıza şekil verir ve kalem çizgi­sini yumuşatırsınız.

GÖLGE: Göz gölgesi ve kırmızımsı, göze parlaklık verir ve iyi tat­bik edilirse iyi sonuç alınır. Beceriksizce kullanıldığı takdir­de yüzün ve gözlerin görünümünü bozar. Kural olarak, mavi ve feri gözlere gri, kahverengi ve siyah gözlere kahverengi boya kullanılır. Gölge, gözkapağının ortasına konur ve hafifçe yan­lara doğru sürülür, yalnız gözkapağının her yanına eşit miktarda dağılmasına dikkat etmelidir. Sonra gündük kremi ve pudra sürülür, böylece gözler bir derinlik kazanır. Bazı kadın­lar gözkapaklarına yağ sürerler, ama bu dikkati daha çok göz kapaklarına çekmeye yarar ki, işlemden amaç bu olmasa gerek.
MASKARA: Pudralandıktan sonra, briyantin veya hintyağına batırıl­mış küçük bir fırçayla kirpiklerinizdeki fazla pudrayı silin. Maskara kullanıyorsanız, bunu üst kirpiklerinize yukarı doğru, alt kirpiklerinize ise aşağı doğru bir hareketle koyun rengi kirpiklerin ta ucuna kadar tatbik etmeyi unutmayın, yoksa gözleriniz biçimsiz bir durum alır. Bunun için de her kullanışta fırçanızı iyice temizleyin.

 

   Yorumlar

 
Grup Dolunay - Vakti Seher


Ender Doğan - Bu Can Sana Feda oLsun


WinFuture XP-ISO-Builder 3.0.7


Demi Lovato - Don't Forget


Nihat Hatipoğlu - Sahur Özel 27 Ağustos - 3 Bölüm sohbeti


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüştürücü müzik indir


İmera - Vazgeçtim


Copyright © 2008 © 2018 Tüm Hakları Saklıdır mircte.org

Desing By eFe