..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odaları,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giriş
  Dini Sohbetler
  Ağir abi Sözleri
  Aşk Sözleri
  Aşka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazır MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadın Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanları
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odaları
  Son dakika haberleri
  Takı Tasarım
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El İşleri
  Şarkı SözLeri
  Şifalı Bitkiler
  Şiirler
  İletişim
 

         sitemap

 Banyo Deyip Geçmeyin

Banyo Deyip Geçmeyin - BUHAR BANYOSU - BANYOLAR İÇİN BİRKAÇ TAVSİYE - IŞIK BANYOLARI - - - Sohbet ve chat aramaları - için kullanıcılarına hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odaları - damar sözler - aşk sözleri - güzel sözler - canlı sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aşka dair Sohbet arkadaşlıkları kurmak isteyenlere  

Okunma

2798
islami sohbet

Banyolar hakkında şunları bilmelisiniz;
Banyo bir temizlik ameliyesi olduğu gibi, tedavi için dok­torca tavsiye edilmiş de bulunabilir. Meselâ, zayıflama ban­yolar banyoların içinde en tesirlileri şüphesiz buhar banyolarıyla ışık banyolarıdır.
BUHAR BANYOSU: — Buhar banyosu genellikle Türk hamamı denilen yerlerde, yani atmosferi sıcak su buharıyla dolmuş birkaç odalı müesseselerde yapılır. Fakat birkaç yıldan beri su buharıyla doldurulan sandık içindeki buhar banyosu da moda olmuştur.
BANYOLAR İÇİN BİRKAÇ TAVSİYE: — Buhar banyosu­nun gerçek bir tedavi olduğunu unutmayın. Bunun için aşağı­daki kaidelere riayet edilmesi önemle hatırlatılır:
Sindirim esnasında kafiyen banyo yapılmamalıdır. Yemek sona erdikten sonra en azından iki saat beklemek gerek­lidir.
Çok sıcak (60 derece) bir banyoda 10 dakikadan fazla, da­ha az sıcak bir odada ise 30 dakikadan fazla kal­mamalıdır. Aksi halde ciddi durumlar meydana çıkabilir. Esa­sında buhar banyosunun kaç dakika süreceğini doktorun tâ­yin etmesi lâzımdır.
Tedaviden evvel ve tedavi esnasında mümkün olduğu kadar fazla su için. Fakat banyonun tesirli olması için sonradan mümkün olduğu kadar uzun zaman su içmekten kaçınmalı­dır. Banyodan çıkar çıkmaz soğuk bir duş yapmalıdır.
Zayıflatıcı banyoyu yaptıktan sonra bir müddet dinlen­mek lâzımdır. Bir saat kadar bir yere uzanmalı, gözler kapan­malı, vücudu gevşetmeli ve hiçbir şey düşünmemeye çalışmalı­dır. İstenilen tesir ancak bu surette elde edilir.

IŞIK BANYOLARI: — Işık banyoları çoğu zaman enfra­ruj ışını yani ısı banyolarıdır. Enfraruj ışınları özel lâmbalar, elektrik rezistansları veya alelade elektrik lâmbaları tarafın­dan yapılır.
Enfraruj ışınlarının faydaları sıcak havadaki gibiyse de, bu ışınlar, havaya kıyasla, dokuların çok daha derinlerine nü­fuz ederler.
Işık veya enfraruj ışını banyoları yapılmasına imkân ve­ren cihaz, içi cilâlı alüminyumla astarlanmış ince, uzun bir banyo, arzuya göre bele yahut boyna kadar yapılabilir. Banyo yapan şahıs yukarıda bahsi geçen kutunun içine uza­nır; fakat başa kan hücumunu önlemek maksadıyla vücu­dunun üst kısmı biraz daha yüksekçe durumdadır.
Işık banyosunu yaptıktan sonra masaj yaptırmak faydalı olur. Masaj, enfraruj ışınlarının tesiriyle yumuşayan doku­lara bilhassa tesir eder. I
EVİNİZDE BANYO: — Yorucu bir çalışma gününden son­ra eve dönünce, 37 derecede suyun içinde yapacağınız bir çeyreklik bir banyo bütün yorgunluğunuzu alır. Aşağıda verdiği­miz formüller, size büyük faydası dokunabilecek özel banyola­rı kendi evinizde ve az masrafla hazırlıyabilmenize imkân verecektir.
TUZLU BANYO: — Kuvvet verir. Banyo suyunuzun için­de 2.5 kilo deniz tuzu eritin.
VİCHY BANYOSU: — Bilhassa nazik ciltliler için düşünül­müştür. Banyonuzun suyuna 400 gram sodyum bikarbonat katın. Bu formül bütün ciltler için elverişlidir.
YAĞ ERİTEN BANYO: — Yalnız yağlı ciltler içindir. Ban­yo suyunuzun içinde billur halinde 300 gram sodyum karbo­nat eritin.
KEPEK BANYOSU: — Ferahlatıcıdır. Tülbentten küçük bir kesenin içine 350 gram kepek koyun, keseyi 5 litre çok sı­cak suyun içinde 20 dakika bırakın, sonra bu mahlûlü banyo suyunuzun içine katın
IHLAMUR BANYOSU: — Sükûnet verir. Tülbentten bit kesenin içine 500 gram ıhlamur koyun ve bunu 20 dakika müd­detle 5 litre çok sıcak suyun içinde bırakın. Mahlûlü banyo suyunuzun içine kattıktan sonra, ayrıca 2 gram potasyum bromürü billurları ile 1 santimetre küp orman çamı esansı ilâ­ve edin. Bu banyonun içinde 15 dakika yattıktan sonra, şaşıla­cak derecede dinlenmiş olacaksınız.
KURU CİLTLER İÇİN BANYO: — Su dolu bir teknenin içine 200 gram saf gliserin katın.
LAVANTAH BANYO da çok hoştur. 150 gram susuz sod­yum karbonat ile 150 gram pirinç nişastasını karıştırın, buna 1 santimetre küp de lavanta çiçeği esansı kattıktan sonra, yağmur halinde banyo suyuna ilâve edin.
JELATİNLİ BANYO: — Derinin gevşekliğine karşı bire birdir. 300 gram beyaz jelatini iki saat müddetle bir litre su­yun içinde eritin. Ben maride kaynayıncaya kadar ısıtın, ban­yo suyuna katın ve karıştırın.
BAREJ BANYOSU: — Derideki pürüzlere karşı faydalıdır. Yalnız bu formül sadece tahtadan veya emaye teknelerin içine kullanılabilir. Banyo suyuna 30 gram sodyum monosulfürü, 30 gram sodyum klorür ve 20 gram susuz sodyum karbonat katın.
NİŞASTA BANYOSU: Deriyi yumuşatır. Bir kabın içi­ne evvelâ 500 gram buğday veya pirinç nişastası koyun. Buna azar azar ve iyice karıştırarak 3 litre soğuk su katın. Bu vak­te kadar banyo teknenizi de 37 veya 38 derecelik su ile dol­durmuş olun. Nişastalı suyu banyodaki suya katın. Süt beyaa lenkteki bu sıvının içinde bir çeyrek saat yatacaksınız. Ban­yodan çıktığınız vakit, teniniz saten gibi yumuşamış olacak, canınızı sıkan kızartıların hepsi yok olmuş bulunacaktır.
GENÇLİK BANYOLARI: — Bazı banyolar ise insanı mu­cizevi surette gençleştirmekle nam salmıştır. Eski Fransız fa­hişelerinden Ninon de Lenclos, 70-80 yaşma kadar genç kalma­sını kışın ve yazın soğuk banyolar yapmasına borçlu olduğunu Boylerdi.
Bugün derinin ihtiyarlama mekanizması çok iyi bilinmek­tedir. Deri, alt tabakası gençlikteki hızla yeni hücreler imal etmediği İçin incelir, kan akımı azaldığı için rengi solar lliıe-rinin elâstikî yapısı parçalandığı için buruşur.

Kimsenin derisi bu akıbetten kurtulamıyacaktır. Fakat bu zamanın kabil olduğu kadar geç gelmesi için bir şeyler yap­mak elimizdedir. Banyolar ise bunun en tesirli çareleri arasın­dadır. Mümkünse her gün sıcak bir banyo yapmalı ve deriye su­yun altında masaj yaptırmalıdır. Fakat bu masaj ancak gü­zellik enstitülerinde yapılabilir. Evde de. duşu ve suyu akıtan deliği açık bırakmak suretiyle banyo suyunu mütemadiyen yenilemekle buna benzer bir tesir elde edilmiş olur. Evvelâ sıcak, sonra soğuk suyla yapılan İskoç duşları, de­lideki damarlara ve kaslara âdeta jimnastik yaptırarak genç­liklerini muhafaza etmelerine âmil olurlar. Norveç çamı reçinesinden, deniz yosunlarından ve yabani bitkilerden imal edilen tuzlar da banyoların gençleştirici te­sirlerini arttırırlar. Kan akımını hızlandırmak için 40 derecelik suyla yapılan bir banyo, damarları genişlettiği için hepsinin tesirlisidir. Fa­kat baygınlıklara sebebiyet verebileceği için, ancak nezaret al­tında yapılmalıdır.

 

   Yorumlar

 
ResimLi SiirLer - AşkLa Bakamam


Kurtlar Vadisi Pusu 161. Bölüm


2013 Niş Duvar Dekorasyonu ModeLLeri


LKBS [Lider Kimlik Bildirim Sistemi] crack


Ahmet Şafak - Şarkılarımı Dinleme


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüştürücü müzik indir


İmera - Vazgeçtim


Copyright © 2008 © 2018 Tüm Hakları Saklıdır mircte.org

Desing By eFe