..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odalari,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Trkiyenin En Cok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hogeLdiniZ..

Men

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giris
  Dini Sohbetler
  Aðir abi Sözleri
  Aþk Sözleri
  Aþka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazir MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadýn Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanlarý
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sarki SözLeri
  Siirler
  Sohbet odalarý
  Son dakika haberleri
  Taký Tasarým
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El Ýþleri
  Þifalý Bitkiler
  iletisim
 

         sitemap

 Dini Hikayeler - Biz Diriltiriz Biz

Dini Hikayeler - Biz Diriltiriz Biz - - Sohbet ve chat aramalari - icin kullanicilarina hizmet veren - Turkiye,nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odalari - damar sozler - ask sozleri - guzel sozler - canli sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aska dair Sohbet arkadasliklar kurmak isteyenlere  

... ....

Okunma

3435
islami sohbet

Ahmed-i Nâmýki Cami hazretleri, Herat'ta bulunduðu sýrada bir gün Abdullah-i Ensari nin konaðýna davet ettiler. Ahmed Cami-nin hizmetçisi, yola çýkmalarý için ayakkabýlarýný önüne koydu. Ahmed Câmî hazretleri;


"Bir saat beklememiz îcâb ediyor. Bir iþ var." buyurdu. Beklediler. Bir saat sonra, bir Türkmen, hanýmý ve yanlarýnda 12 yaþlarýndaki oðullarý ile geldiler.


Çocuðun babasý;


"Efendim! Allahü teâlâ bize çok mal verdi. Bundan baþka çocuðumuz yoktur. Bu da âmâ olup gözleri görmemektedir. Her tarafý gezdirdik. Gitmediðimiz yer, varmadýðýmýz doktor kalmadý. Fakat hiçbirisi çare bulamadý. Biz, siz Allahü teâlâya her ne duâ ederseniz cenâb-ý Hakkýn lutfedip kabûl ettiðini biliyoruz. Eðer, çocuðumuzun göz nûruna kavuþmasý için duâ ederseniz çok bahtiyar oluruz. Tek gözleri açýlsýn, îcâb ederse bütün malýmýzý fedâ etmeye hazýrýz. Ýhsân ederseniz, lutfederseniz çok seviniriz. Eðer bu arzumuz yerine gelmezse, üzüntümüzden mahvoluruz." dedi.

Ahmed Câmî hazretleri bu sözleri dinledikten sonra;


"Nasýl olur? Ölüleri diriltmek, cild hastasýný iyi etmek Îsâ aleyhisselâmýn mûcizesi idi. Bu hâlde Ahmed kim olur ki, bu hastalýðýn tedâvisini benden istiyorsunuz?" buyurdu. Sonra ayaða kalkýp yürümeye baþladý. Biraz sonra;


"Biz ederiz biz." dedi. Orada bulunan herkes bu sözü iþittiler. Fakat bir þey anlayamadýlar. Bundan sonra hemen geri dönüp bir yere oturdu ve;


"O çocukcaðýzý bana getirin." buyurdu. Getirdiler. Ýki mübârek baþparmaðýný çocuðun iki gözüne sürüp;


"Azîz ve celîl olan Allahü teâlânýn izni ile açýlýn." buyurunca, çocuðun gözleri görür oldu. Bundan sonra orada bulunan ileri gelenler dediler ki:


"Efendim, birinci defâ, ölüleri diriltmek ve cild hastalarýný iyi etmek mûcizesi Îsâ aleyhisselâma âittir. Kendiniz için, bu yolda Ahmed kim olur ki? dediniz. Daha sonra da, biz ederiz biz, dediniz. Bu iki sözünüz arasýndaki irtibâtý anlayamadýk. Ýzâh buyurur musunuz?"


Bunun üzerine Ahmed Câmî hazretleri;


"Evvelki söz kendime âitti. Bundan baþkasýný diyemezdim. Ama sonradan bana þöyle ilhâm ettiler: Ey Ahmed! Ölüleri, Îsâ aleyhisselâm mý diriltti? Dilsizleri ve cild hastalarýný o mu iyi etti? Biz ederiz biz. Geri dön. O çocuðun gözlerinin açýlmasý için seni sebep kýldýk. Bu söz kalbime öyle ilhâm olundu ki, aðzýmdan da çýkýverdi. O söz ve fiillerin hepsi Allahü teâlâdan idi. Ahmed'i (beni) sâdece vâsýta kýldý." buyurdular.

 

...    Yorumlar

 
ilahi01.blogcu.com


Tarkah Ahde Vefa - Zeytin Gözlüm


GeceNin KaranLýðý ÇökTü ÜsTüme


Yoruldum Artýk :)


Gönlünü Hoþ Tut Sen


Androidirc indir


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüþtürücü müzik indir


Copyright 2008 2018 Tm Haklar Sakldr mircte.org

Desing By eFe