..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odalar,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Trkiyenin En ok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hogeLdiniZ..

Men

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giri
  Dini Sohbetler
  Aðir abi Sözleri
  Aþk Sözleri
  Aþka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazýr MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadýn Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanlarý
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odalarý
  Son dakika haberleri
  Taký Tasarým
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El Ýþleri
  Þarký SözLeri
  Þifalý Bitkiler
  Þiirler
  letiim
 

         sitemap

 Mevlit Kandili resmi tatil

Mevlit Kandili resmi tatil ve bayram ilan edildi - Bulgaristan Hükümetinin kararýyla Hazreti Muhammed'in doðum günü olan 14 Þubat günü ülkedeki Müslümanlar için ''resmi bayram ve tatil günü'' olarak kutlanacak - - Sohbet ve chat aramalar - iin kullanclarna hizmet veren - Trkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odalar - damar szler - ak szleri - gzel szler - canl sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aka dair Sohbet arkadalklar kurmak isteyenlere  

Okunma

3017
islami sohbet

Bugüne dek sadece Ramazan ve Kurban bayramý günlerini tatil olarak kabul eden hükümet, 2011 yýlý mesai ve tatil gündemini belirlerken ilk kez Mevlit Kandili gününü ülkede nüfusu 2 milyona yakýn Müslümanýn tatil günü olarak ilan etti.

Bulgaristan;daki baþlýca dinlerin bayramlarýný belirlemek üzere hükümet yetkilileri, Yüksek Adalet Mahkemesi kararý ile ülkenin Müslümanlar Yüksek Dini Þurasý Baþkaný olarak ilan edilen eski Baþmüftü Nedim Gencev'e danýþarak Bulgaristan Müslümanlarýn dini bayram ve tatil günlerini belirlemiþti.

Gencev'in önerisi üzerine alýnan hükümet kararý kapsamýnda Bulgaristan;ýn tarihinde ilk kez Mevlit Kandili ülkedeki Müslüman cemaatin "resmi bayramý" olarak ilan edildi.

Gencev,  yaptýðý açýklamasýnda “Teklifim hükümetçe kabul edilmesi üzerine ister devlet memuru olsun, isterse özel sektörde çalýþsýn tüm Müslümanlar yarýn tatil yaparak, dini inançlarýnýn gereðini yerine getirebilecekler. Bu uygulama gelecekte de devam edecek" dedi.

Öte yandan halkýn büyük bir bölümü Ortodoks Hristiyan olan Bulgaristan'da Avrupa;nýn güçlü etkisi nedeniyle 14 Þubat günü halk arasýnda halen “Sevgililer Günü" olarak kutlanýyor. Yerel Ortodoks geleneðine göre ise üzüm baðlarýnýn kesildiði gün olarak kutlanan 14 Þubat ayrýca resmi bayram olmamakla birlikte, “Þarapçýlar Günü" halk arasýnda coþkulu bir þekilde kutlanýyor.

 

   Yorumlar

 
Kandiliniz Mübarek Olsun


Ercan Seyhan - Dokunma -- 2011


Yeni Resimli Hadis ve Dualar


Kadir Geceniz Mübarek Olsun


Hande Yener Bi Gideni Mi Var


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüþtürücü müzik indir


Ýmera - Vazgeçtim


Copyright 2008 2018 Tm Haklar Sakldr mircte.org

Desing By eFe