..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odaları,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giriş
  Dini Sohbetler
  Ağir abi Sözleri
  Aşk Sözleri
  Aşka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazır MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadın Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanları
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odaları
  Son dakika haberleri
  Takı Tasarım
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El İşleri
  Şarkı SözLeri
  Şifalı Bitkiler
  Şiirler
  İletişim
 

         sitemap

 Mevlit Kandili resmi tatil

Mevlit Kandili resmi tatil ve bayram ilan edildi - Bulgaristan Hükümetinin kararıyla Hazreti Muhammed'in doğum günü olan 14 Şubat günü ülkedeki Müslümanlar için ''resmi bayram ve tatil günü'' olarak kutlanacak - - Sohbet ve chat aramaları - için kullanıcılarına hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odaları - damar sözler - aşk sözleri - güzel sözler - canlı sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aşka dair Sohbet arkadaşlıkları kurmak isteyenlere  

Okunma

2850
islami sohbet

Bugüne dek sadece Ramazan ve Kurban bayramı günlerini tatil olarak kabul eden hükümet, 2011 yılı mesai ve tatil gündemini belirlerken ilk kez Mevlit Kandili gününü ülkede nüfusu 2 milyona yakın Müslümanın tatil günü olarak ilan etti.

Bulgaristan;daki başlıca dinlerin bayramlarını belirlemek üzere hükümet yetkilileri, Yüksek Adalet Mahkemesi kararı ile ülkenin Müslümanlar Yüksek Dini Şurası Başkanı olarak ilan edilen eski Başmüftü Nedim Gencev'e danışarak Bulgaristan Müslümanların dini bayram ve tatil günlerini belirlemişti.

Gencev'in önerisi üzerine alınan hükümet kararı kapsamında Bulgaristan;ın tarihinde ilk kez Mevlit Kandili ülkedeki Müslüman cemaatin "resmi bayramı" olarak ilan edildi.

Gencev,  yaptığı açıklamasında “Teklifim hükümetçe kabul edilmesi üzerine ister devlet memuru olsun, isterse özel sektörde çalışsın tüm Müslümanlar yarın tatil yaparak, dini inançlarının gereğini yerine getirebilecekler. Bu uygulama gelecekte de devam edecek" dedi.

Öte yandan halkın büyük bir bölümü Ortodoks Hristiyan olan Bulgaristan'da Avrupa;nın güçlü etkisi nedeniyle 14 Şubat günü halk arasında halen “Sevgililer Günü" olarak kutlanıyor. Yerel Ortodoks geleneğine göre ise üzüm bağlarının kesildiği gün olarak kutlanan 14 Şubat ayrıca resmi bayram olmamakla birlikte, “Şarapçılar Günü" halk arasında coşkulu bir şekilde kutlanıyor.

 

   Yorumlar

 
En modern banyo takımları


Bir Avuç Sevgi


Turgay ßaşyayLa - Türkü ßakışLı Yarim


Haberin Yok


Hadise – Aşk Kaç Beden Giyer 2011


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüştürücü müzik indir


İmera - Vazgeçtim


Copyright © 2008 © 2018 Tüm Hakları Saklıdır mircte.org

Desing By eFe