..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odaları,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giriş
  Dini Sohbetler
  Ağir abi Sözleri
  Aşk Sözleri
  Aşka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazır MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadın Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanları
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odaları
  Son dakika haberleri
  Takı Tasarım
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El İşleri
  Şarkı SözLeri
  Şifalı Bitkiler
  Şiirler
  İletişim
 

         sitemap

 Tasavvuf Hayatlarını Değiştirdi

Tasavvuf Hayatlarını Değiştirdi - Birçok Ünlü Kötülüklerden Temizlemek, Kalbini Saflaştırmak İçin Tasavvufa Yöneliyor - - Sohbet ve chat aramaları - için kullanıcılarına hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odaları - damar sözler - aşk sözleri - güzel sözler - canlı sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aşka dair Sohbet arkadaşlıkları kurmak isteyenlere  

Okunma

3797
islami sohbet
Bu yola başvuranların çoğu hayatlarının daha güzel olduğunu söylüyor. işte tasavvufa gönül veren yıldızlarımız...

ŞEHRAZAT: Ünlü söz yayazı ve besteci Şehrazat'ın tasavvufa olan derin bağlılığıyla kendisine bir yaşam tarzı oluşturduğu biliniyor. Şimdiye kadar Gülben Ergen ve Bengü gibi pek çok ismin hit şarkılarına imza atan sanatçı gerçek bir Mevlana hayranı.

iPEK TUZCUOĞLU: Sevilen Oyuncu geçtiğimiz kış BUGÜN'e yaptığı açıklamada, "Mevlana ve Şems uğruna ölürdüm. Dergahta yaşamayı çok isterdim. Bilgiye açım. Benim için dostluklarda beyni menfaatler

önemlidir. Ben modern dervişim diyorum" şeklinde konuşmuştu.

EBRU GÜNDEŞ: 'Son Devir Türk Tasavvufu ve Bosnalı Muhammed Tevfik Halveti' kitabını okurken görüntülenen ünlü şarkıcı da bir dönem tasavvufa merak sardığı biliniyor. Gündeş'in her yıl Kadir Gecesi'nde türbeleri ve camileri ziyaret ettiği de biliniyor.

Cem Yılmaz: 2005'te umreye giden Cem Yılmaz, entariyle görünmesinin ardından 'Derviş oldu' söylentileri çıktı. Ünlü komedyen şöyle konuşmuştu: "Bunda ne kötülük var? O kadar da işin içinde değilim, ciddi bir bilgim de yok. Fakat bunlar insanların gönül rahatlığıyla cevaplayabileceği sorular. Bu tonda sormuyorlar ki. 'Tarikatçı oldu' gibi hayal mahsulü bir hava yaratmak istiyorlar. Bu topraklarda yaşayıp da tasavvufla ilgili iki kitap karıştırmak ne zamandan beri ayıp oldu? Edep, haya gibi kavramlarla çok ilgiliyim. Hiç de gocunmuyorum."

Necati Şaşmaz: Kurtlar Vadisi'nin ünlü Oyuncusu tasavvuf kültürüyle büyüdüğünü belirterek şunları söylüyor: "Dedemin üzerimde etkisi büyüktür. Ehli tasavvuftu. Peyfamberlerin hayatlarını her okuduğumda kendimi onların yerine koyardım. Dedem vizyonu olan ve o vizyon için misyon edinmiş biriydi. Seyid Hazreti Hüseyin'in ve Seyid Hazreti Hasan'dan geliyoruz. insanları her zaman kabul eden, sevgiyle dinleyen bir ailede büyüdüm.

Sertab Erener: Doğu felsefelerine merakıyla bilinen ünlü sanatçı da tasavvufa ilgi duyan isimlerden. 'Bu felsefenin içindeki bu olağanüstü anlayışı Mevlana'yla minicik bir şekilde de olsa paylaşıyor olmak benim için çok güzel' diyen Erener, tasavvuf felsefesinden yola çıkarak bestelenmiş bir eseri seslendirmişti 

 arzu yanardağ  Oyuncu Yanardağ, anne olduktan sonra bir farkındalık sürecine girdiğini ve bunu tasavvuf ile besleyerek yeni bir yolculuğa çıktığını söylüyor. Tasavvufa merak sardığında çevresindeki insanların yadırgamasından dert yanan Yanardağ, "Kişisel gelişim alanında çok araştırma yaptım, hatta 2003'te Hindistan'a kadar gittim. Hiçbir zaman bütün taşlar istediğim gibi yerine oturmadı, hep bir tarafı eksik kaldı. Yoga, meditasyon, bunlar bir şey katıyor ama ne? Bana ne kadar uygun? ilk başta yapmam gereken şeyi en sonda yaptım. Bu yolculukta adım adım ilerliyordum ama iki adım atıyor, beş adım geri yuvarlanıyordum. Toprak yolum asfalt oldu tasavvuf sayesinde."

Metin Arolat: Ünlü şarkıcı-yönetmen de tasavvufa ilgi duyan isimlerden. Mevlana'nın 23. kuşaktan torunu olan Metin Arolat bu iddiayı doğruladı ve ekledi: "Mevlana'nın felsefesini yurtdışında tanıtmak, bilgilendirmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını ve bu doğrultuda bir beste yapmamı istediler. Bu isteği de en kısa zamanda yerine getireceğim."

AHU TÜRKPENÇE: Mevlana'nın öğretisini iletmeyi hedefleyen Dinle Neyden filminde de rol alan ünlü Oyuncu 'Oyunculukla ilgilenen herkesin bu öğretiyi biliyor olması lazım. Oyunculukta insanı araştırmak için önce kendini, içini deşmeyi öğreniyoruz.' diyor.

Sinan Tuzcu: Mevlana'nın 24. kuşaktan torunu olan genç Oyuncu, Mevlana Celaleddin-i Rumi: Aşkın Dansı filminde Mevlana'yı canlandırmıştı. Rolünü ağlaya ağlaya oynadığını anlatan Tuzcu, 7-8 yaşlarında, Şeb-i Arus törenlerine de gitmiş.

Deniz Arcak: Sevilen şarkıcı 1999 depreminde herkes gibi hayatında zorluklarla karşılaştığını belirterek şunları söyledi: "işte o zor günlerimde Mesnevi ile tanıştım. Dış görünüş olarak değişmesem de iç dünyamda uzun bir yolculuğa çıktım. Ögrendim ki tasavvuf aşk sanatıymış. Gerçekten aşık olmak, insanın kendisinden vazgeçmesi demektir. Mesnevi'nien bana yaptığı şey, beni benimle yüzleştirmesidir."

AHMET ÖZHAN: Tasavvufa ilgisi belki de en fazla bilinen ünlü olan Özhan, senelerdir ilgilendiği bu konuyu müziğine de taşıyor. Ünlü sanatçı Mevlana'nın anıldığı, tasavvufun konuşulduğu gecelerin değişilmez konuklarından.
 

   Yorumlar

 
Abdurrahman Önül - Annem - ilahi sözleri


dinisohbet


O Kadar Masum Sevdimki Seni


Özlem Sözleri


Ünlü Mankenlerin Resimleri


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüştürücü müzik indir


İmera - Vazgeçtim


Copyright © 2008 © 2018 Tüm Hakları Saklıdır mircte.org

Desing By eFe