..wWw.Mircte.Org...islami Sohbet, Sohbet Odaları,islami Chat,Dini Sohbet Kelimelerinde Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Bedava Sohbet Sitesine hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   islami Sohbet'e Giriş
  Dini Sohbetler
  Ağir abi Sözleri
  Aşk Sözleri
  Aşka DaiR
  bedava program indir
  Damar SözLer
  Dantel Modelleri
  Dini Resimli Sözler
  Diyet Listesi
  Erkek Giyim
  Galeri
  Güzel Sözler
  Hayata DaiR
  Hazır MesajlaR
  HikayeLer
  Hüzünlü Sözler
  iLahi sözLeri
  ilahi dinle
  iLahi klipLeri izle
  iSLami Sohbet OdaLari
  Kadın Giyim Moda
  Komik Sözler
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mirc Dökümanları
  MirCTe GeyiK
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  ResimLi SiirLer
  Rize
  rüya tabirleri
  Sana DaiR
  Sohbet odaları
  Son dakika haberleri
  Takı Tasarım
  Yemek Tarifleri
  Örgü - El İşleri
  Şarkı SözLeri
  Şifalı Bitkiler
  Şiirler
  İletişim
 

         sitemap

 Kime Emanet Ediyoruz Aşkı?

Kime Emanet Ediyoruz Aşkı Aşka Dair, Kime Emanet Ediyoruz Aşkı Aşka Dair Yazılar, Kime Emanet Ediyoruz Aşkı Duygusal Yazılar, Kime Emanet Ediyoruz Aşkı? Romantik Yazılar, Kime Emanet Ediyoruz Aşkı hasret yazıları, candan ünal yazıları, Kime Emanet Ediyoruz Aşkı candan ünal mektupları, Kime Emanet Ediyoruz Aşkı ayrılık yazıları - - Sohbet ve chat aramaları - için kullanıcılarına hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odaları - damar sözler - aşk sözleri - güzel sözler - canlı sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aşka dair Sohbet arkadaşlıkları kurmak isteyenlere  

Okunma

2567
islami sohbet

Kime Emanet Ediyoruz Aşkı?


Kimlere emanet etmek istiyoruz hayatımızı? Birine aşık olduğumuzda, aslında tam olarak ne ve kim olduklarını anlamadan, nasıl bir ömrü emanet etmeyi göze alabiliyoruz?

Sevginin açlığı sarınca bedenimizi, biraz şımartılmak isteyince ruhumuz, kalbimiz birine kanmak isteyince, başka bir yüreğin içine saklanıp bu dünyadan uzaklaşma özlemi çöreklenince; karşımıza çıkan ilk ışığa bir değer katıyoruz.

Var ediyoruz yok olanı, olmayanı olduruyoruz. Sıfatlar yüklüyoruz karşımızdakinin haberi olmadan, kimseye söylemediğimiz hayaller kuruyoruz.

Birine, hiç de layık olmadığı değerler veriyoruz. Üstelik onların böyle bir talebi olup olmadığını bilmeden! Senaryoyu biz yazıp, filmi biz çekip, oyunculuğunu da biz üstleniyoruz.

Aslında ihtiyacımız olan şeyi unutup, kurduğumuz binayı süslemeye başlıyoruz. Bir evi dekore eder gibi, farklı renklerle boyuyoruz; perdeler, yastıklarla şenlendiriyoruz. İyi de, deprem olunca ne olacak? Bu binanın temeli sağlam değil ki! Üstelik ihtiyacımız olan şey bina da değildi! Bütün bunları yaparken, asıl olanı, yani sevgiye olan ihtiyacımızın doyurulması gerektiğini unutuyoruz.

İnandırıyoruz kalbimizi, kendi kurduğumuz hayale. Aklımız arada bir ikaz ediyor bizi, sesini duymamayı tercih ediyoruz. Çünkü elimizde –mış gibi yaptığımız, aşk sandığımız, bizimle ilişkisi olan biri oluyor.Bütün bunlar yetmiyor; bir de hayatımızın merkezine oturtuyoruz o birlikteliği. Her şeyimizi ona göre ayarlıyoruz. Gereksizce fedakar, istenilmediği kadar verici, fazlaca cömert oluyoruz.

Hepsinin üstüne beklentilerimiz geliyor. Kendi inşa ettiğimiz binanın niteliklerinden şikayet ediyoruz. İsteklerimizi tam olarak karşılamadığından yakınıyoruz.

Sonunda beklenen oluyor! Hayal kırıklıkları, can acısı gelip çalıyor kapımızı. Kalbimizde bir yara daha açılıyor. Bağırıyoruz ardından, neden öyle olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Cevabını bulamıyoruz.

Biraz zaman geçiyor. Külleniyor içimizin ateşi, sakinleşip alışıyoruz. Hayat eski haline dönüyor. Sevginin açlığı yine sarıyor bedenimizi. Tam da o zaman, biriyle çarpışıyor yollarımız. Ve sil baştan, yeniden aynı oyunları oynuyoruz, bir oyunun içinde olduğumuzu bilmeden. Biz aşkı kime emanet ediyoruz?

Candan Ünal

 

   Yorumlar

 
BayaN TipLeri


Damar SözLer - En Çok Yarım KaLmak Yorar İnsanı


Nazardan Korkuyor


Dini Hikayeler - Adalet ve Tevazu


2011 taşlı alyans modeli


kendime-cay-yaptim


islami-sohbet-komutlar-nick-komutlari


cepte-sohbet


sohbetlim-net


mobil-sohbetin-tek-adresi


sohbet-sila


sohbetlim-de-2018-sohbet


Kahvedeki Gizli Özlem


mp3 dönüştürücü müzik indir


İmera - Vazgeçtim


Copyright © 2008 © 2018 Tüm Hakları Saklıdır mircte.org

Desing By eFe